Чи були конкуренти в організацій, що взялися за відбудову Чернігівщини?

Опубліковано: 13.08.2024 Позначки: ,

Громадська організація «Агенція міських ініціатив» промоніторила, як на 11 об’єктах відбудови Чернігівщини обирали організації для виконання проєктно-кошторисної документації. Ми виявили, що вибір виконавців у жодному з випадків не відбувався через електронну систему публічних закупівель PROZORRO.


На 10 об’єктах договори напряму укладалися з представниками бізнесу. І лише в одному випадку відбувся всеукраїнський конкурс проєктів, за результатами якого переможець отримав право на виконання ремонтних робіт.

До переліку об’єктів моніторингу потрапили:

  • Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей;
  • Хірургічний корпус Чернігівської обласної лікарні;
  • Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою;
  • Чернігівський ліцей.
  • Дитячий садок у селищі Гончарівське, школи у селах Ягідне, Новий Биків, Дорогинка; ліцеї у Носівці, Десні та Талалаївці.

Будівля школи у Ягідному відома не лише в Україні, а й за кордоном. У цьому приміщенні російська армія тримала у полоні місцевих мешканців. Ці тортури пережили не всі. Тому доволі органічно виглядає оголошення всеукраїнського конкурсу на розробку кращої концепції реконструкції будівлі Ягіднянської загальноосвітньої школи.

«Конкурси на відбудову об’єктів, зруйнованих/пошкоджених внаслідок війни, оголошуються не часто. Нам відомо про такі конкурси у Львові та Дніпрі. На Чернігівщині це єдиний конкурс, — розповідає експертка з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Анастасія Моцак. — До складу конкурсного журі увійшли не лише чиновники з громади та області, а й архітектори та урбаністи, представник Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні».

На участь у конкурсі було зареєстровано 13 заявок, на розгляд журі було подано 4 проєкти. Перемогло архітектурне бюро Derbin Arch, яке отримало можливість укласти договори на проєктування зі Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області. Утім, наразі фінансування на цей об’єкт відсутнє.

Попри начебто прозорість процесу у команди «Агенція міських ініціатив» виникає додаткове запитання: з ким має укладати договір Служба відновлення, якщо такої юридичної особи як Derbin Arch не існує?


Щодо решти об’єктів, то ситуація кардинально інша.

По жодному з об’єктів не обиралися постачальники послуг з розробки проєктно-кошторисної документації та/або ремонту у конкурсний спосіб. Всюди були укладені прямі договори з фізичними особами-підприємцями та приватними фірмами.

За словами експертки з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Анастасії Моцак, розробка проєктно-кошторисної документації може закупатись без використання PROZORRO, коли вартість цих робіт не перевищує поріг у 1,5 млн грн. Сюди відноситься й капітальний ремонт. А от щодо послуг (наприклад, поточний ремонт приміщення), без використання PROZORRO можна укладати договори на суми до 200 тис. грн.

Допорогові суми зазначені у договорах на таких об’єктах відбудови як: садочок у Гончарівському, школи у Дорогинці та Новому Бикові, ліцеї у Носівці та Талалаївці, Чернігівський ліцей,  Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною, Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, капітальний ремонт укриття в ліцеї у Десні, розробки проєктно-кошторисної документації Чернігівської обласної лікарні

Проаналізувавши документи, що є в публічному доступі, команда «Агенції міських ініціатив» не виявила порушень щодо дотримання принципу конкуренції.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи є гроші на відбудову Чернігівщини?


Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури по Чернігівській області», що реалізується в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».

Контакти


Ми творимо себе для міста,
а місто – для себе!

 

Нас можна знайти:
Україна, м. Чернігів, вул. Преображенська, 12

Зателефонувати нам:
+380931234567
+380991765432

Або написати:
goami.info@gmail.com